Rycerzowa Epic Trip

Jak coroczna tradycja nakazuje, 1 maja należy spędzić na rowerze. Przejechać 50km, każdy może, ale przejechać ten dystans w Beskidzie Żywieckim, to już zaliczamy do "Epic Trip".

Umawiamy się pod kościołem w Rajczy. Dojeżdzamy samochodem, Karel wybrał transport publiczny - PKP. Na miejscu zjawiamy się w tym samym czasie. Szybko składamy sprzęt i ruszamy drogą do Rycerki Kolonii, gdzie wjedziemy w teren.

Rycerka Kolonia wita nas tłumem turystów, którzy podobnie jak my obrali za cel Wielką Raczę. Wspinaczka idzie nam dość szybko, mijamy turystów co chwile słysząc komentarze w stylu "patrz oni tu na rowerach wjeżdzają". Dla chcącego nic trudnego. Po 5 km podjazdu dojeżdzamy do schroniska, gdzie robimy krótką przerwę. Dobijamy się kaloriami z bananów i batonów i ruszamy czerwonym szlakiem w stronę Przegibka. Widok na Małą Fatrę i Tatry sprawia, że musimy zrobić chwilę przerwy żeby nacieszyć oko krajobrazami. Szlak czerwony to wspaniały singletrack między drzewami, podjazdy i zjazdy pełnie korzeni - raj dla techników. Niestety w połowie zmienia się w szerszą drogę, po której widać, że jeździł ciężki sprzęt. Dużo błota, ślady opon nie wróżą tu nic dobrego w przyszłości. Po kamienistym zjeździe dojeżdzamy do Przełęczy pod Orłem, gdzie robimy 10 min przerwę na posiłek. Maciej przechodzi dziś sam siebie, wyciągając makaron :)

Ruszamy na Wielką Rycerzową. Szlak czerwony w całości do podjechania, lecz kilka powalonych drzew skutecznie to uniemożliwia. Ostatnie metry pod Rycerzową to wypych roweru, aby po chwili zameldować się na szczycie. Pozostał zjazd do bacówki, gdzie robimy przerwę obiadową. Żurek daje nam siły na kolejne kilometry trasy.

Ruszamy na Małą Rycerzową, skąd czerwonym szlakiem jedziemy na Mladą Horę. Zjazd kamienisto - korzenny pozwala poćwiczyć technikę zjazdu. Z Mladej Hory kierujemy się szczytami w kierunku Rycerki. Lekko pofalowany szlak i błoto sprawia, że fun z jazdy jest jeszcze większy. Na sam koniec czeka nas zjazd po płytach i dojazd do Rajczy. Po szybkim myciu rowerów w Sole rozjeżdzamy się w swoje strony, Karel na stację PKP, nasza trójka do samochodu.

Foto: Karel i Dawid

 
Wszystkie materiały zamieszczone na stronie są własnością bbRiderZ.pl. Udostępnianie, wykorzystywanie, publikowanie bez pisemnej zgody jest zabronione.
Nierod, PSQ