Tour de Beskid Morawsko-Śląski

24.05.2014

Tydzień przed planowaną wycieczką szosową (trochę nietypowe dla BBriderZ, wyjadaczy MTB, ale coraz więcej z nas ma Szoszona stojącego koło łóżka i czasem trzeba go odkurzyć) obserwacja prognoz pogody była jak ruletka… raz full lampa 30C, a zaraz potem prognoza deszczy i burzy! Ale 24 maja 2014 roku okazał się być dniem przepięknym pod każdym względem.

Gorce Epic 2014

03.05.2014

6:00 rano. Mimo padającego deszczu rower już spakowany do bagażnika. Wycieraczki pracują pełną parą przez całe 25km trasy z Bielska do Andrychowa, skąd w pełnym składzie ruszymy do Klikuszowej - punktu startowego naszej wyprawy. Na miejscu decyzja: startujemy. Nie żałowaliśmy tego ani przez pół sekundy. Nawet, gdy już nocą, bez świateł, lasem zjeżdżaliśmy do Klikuszowej...

Rycerzowa Epic Trip

01.05.2014

Jak coroczna tradycja nakazuje, 1 maja należy spędzić na rowerze. Przejechać 50km, każdy może, ale przejechać ten dystans w Beskidzie Żywieckim, to już zaliczamy do "Epic Trip".

Leskowiec

05.04.2014

W tym roku było już wiele ciekawych dni i tripów spędzonych na wspólnym kręceniu, przeważnie w mniejszych grupkach Bbridersów, ale sezon tak naprawdę otwiera klasyk Beskidu Małego, czyli trip na Leskowiec. Kto mógł zarezerwował sobie termin w kalendarzu i wyruszyliśmy o 8 rano na Przegibek w ekipie 9 osób z pod Gemini (w tym gościnnie Bartek z Dąbrowy Górniczej)

Styczniowe Skrzyczne

11.01.2014

Ta górka w zimie chodziła mi po głowie od dłuższego czasu. Ale wiem, że takiej typowej zimy jej zdobycie na rowerze oznaczałoby albo kapitulację albo prowadzenie na większości odcinków, co do przyjemności zaliczyć nie można. Skorzystaliśmy więc łaskawej aury i z okienka pogodowego, które okazało się strzałem w dziesiątkę.

Grudniowy Beskid Śląski

29.12.2013

Od pewnego czasu zastanawiam się nad tym co tkwi w fenomenie przemierzania górskich szlaków wraz z ekipą bbRiderZ. Żadna, ale to absolutnie żadna moja wycieczka/wyprawa z tą bandą zakręconych ludzi nie zawiodła moich oczekiwań. Nawet ostatnie moje zgonowe Goczałki rozeszły się po kościach z pozytywnymi wspomnieniami.

Maraton Indoor cycling

14.12.2013

14 grudnia nasza ekipa wzięła udział w Maraton Indoor cycling.

Raczańskie klimaty

04.08.2013

Wyruszamy z Rycerki Kolonii, ostatnie ustalenia co do trasy i Wielką Raczę atakujemy z dwóch stron (a właściwie z trzech, ale o tym później). Pierwsza grupa dociera na szczyt po ataku żółtym szlakiem. Po około 50 minutach zjawia się Piasek, Qń i Karel.

Halami Beskidu Żywieckiego

20.07.2013

Dzisiejszy cel to zdobycie Rysianki. A żeby się tam dostać, trzeba było wjechać na Halę Boraczą, Halę Lipowską, Rysiankę i dopiero wtedy pomyśleć o ataku na szczyt Romanki. Co z tego wyszło? Przeczytajcie.

Beskid Śląski Tour

23.06.2013

Po fali upałów, które towarzyszyły nam w tym tygodniu, niedziela wita nas rześkim powietrzem i 20 kreskami na termometrze. Zbiórka punkt 8, meldujemy się pod Gemini i w składzie Dawid, Maciek, Marzen, Grzesiek, Marcin i Paweł ruszamy wzdłuż Białki do Szczyrku.

 
Wszystkie materiały zamieszczone na stronie są własnością bbRiderZ.pl. Udostępnianie, wykorzystywanie, publikowanie bez pisemnej zgody jest zabronione.
Nierod, PSQ